Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Većina ljudi uz brojne dnevne obaveze – posao, deca, dom, supružnik, prijatelji – retko može da pronađe malo vremena i za sebe, a naročito za stvari od kojih, kako deluje na prvi pogled, nema previše koristi. Zašto je fizička aktivnost važna i koliko 45 minuta rekreacije nekoliko puta nedeljno može imati uticaj na vaš život, verovatno niste ni svesni.
U ovom tekstu
Redovna rekreacija u kombinaciji sa zdravom ishranom, najbolji je poklon vašem telu. No, ovakvo ponašanje ne godi samo fizičkom, već i mentalnom zdravlju i ujedno pojačava osećaj zadovoljstva sobom. Redovna fizička aktivnost pomaže u sprečavanju mnogih bolesti i smanjenju ili održavanju telesne težine.
Ukoliko ste, dakle, odlučili da pronađete malo vremena za sebe i svoje zdravlje, najpreporučljivija rekreacija je aerobni, odnosno kardio trening, onaj gde broj otkucaja srca po minutu dostiže između 70 i 80 odsto maksimalne vrednosti (pogledaj grafikon – klikni za uvećanje slike).
Aerobne vežbe su manjeg intenziteta ali se zato dugo ponavljaju, odnosno traju. Na primer, to je lagano trčanje ili vožnja bicikle, takozvano “nordijsko skijanje” koje se može vežbati u teretanama i sportskim centrima, plivanje ili vežbe sa vijačom.
Lakše i brže ćete sagorevati kalorije i gubiti kilograme. Najzdraviji način mršavljenja je redovna rekreacija u kombinaciji sa zdravom ishranom. Za pola sata trčanja na traci možete sagoreti 300 kalorija, a za pola sata brzog hodanja oko 180 kalorija.
Usled redovnih treninga bićete opušteniji i lakše ćete se boriti sa svakodnevnim problemima.
Imaćete više energije, biti izdržljiviji i mnogo više spremni na pokret i bilo kakvu aktivnost. Svaki trening će vam biti lakši od prethodnog i sve bolje ćete se osećati
Kako vreme bude odmicalo, kapacitet vaših pluća će biti veći, a pluća zdravija
Redovnim treningom vežbate srce, ono menja ritam rada čime se doprinosi njegovom zdravlju. Srčani mišić se jača i srce pumpa efikasnije.
Posle treninga telo je umorno, a mozak odmoran. Spavaćete kao beba!
Najpre, treba da budete svesni da u početku najverovatnije nećete moći da izdržite pola sata trčanja ili voženja bicikle ili bilo kakve vežbe. Budite uporni, vežbajte koliko možete, ali ne odustajte! Već sledeći put moći ćete mnogo više.
Nemojte jesti neposredno pred trening. Veći obrok pojedite dva sata pre vežbanja, a ako vežbate ujutro, onda jedite vrlo lagano pola sata ranije.
Uvek pijte vodu tokom treninga. Za sat vremena treninga valjalo bi da popijete bar pola litre vode, svakih par minuta po koji gutljaj. Naravno, možete piti i manje ili više, ali nikako ne dozvolite da budete dehidrirani.
Ako možete da birate, radije vežbajte napolju nego unutra. Između trčanja na traci u teretani i trčanja u prirodi, uvek izaberite ovo drugo. Ali, tokom vrelih letnjih ili vrlo hladnih zimskih meseci, izaberite sportsku salu.
Ne preterujte! Vaše telo mora da se odmori između dva treninga. Tri do četiri vežbanja nedeljno u trajanju od 45 do 75 minuta biće sasvim dovoljno.
Kako vreme bude prolazilo, bolje ćete izgledati, bićete zdraviji, i sve ćete raditi lakše i sa više volje. Lakše ćete se hvatati u koštac sa životnim problemima i uopšte ćete se osećati mnogo bolje!
Plivanje je jedna on najkomplenijih vežbi za telo, ali nažalost nije dostupna svima. Umesto toga na primer možete kombinovati brzo hodanje i vežbe sa vijačom, ili vožnju bicike i trčanje, a uz aerobne vežbe dobro je da radite i anaerobne – one koje grade mišiće i daju vam snagu, kao što je na primer brzo trčanje na kratke razdaljine, dizanje tegova sa velikom težinom (nasuprot vežbi sa laganim tegićima koje se ponavljaju veliki broj puta), itd. Ukoliko ne možete sami da organizujete svoj trening, upišite se na neki od tečajeva aerobika, kik boksa i slično.
Objavljen: 11. maj 2012. godine, ažuriran: 3. decembar 2024. godine