Prelepa kosa može značiti različite stvari različitim ljudima, ali generalno, to podrazumeva kosu koja je zdrava, sjajna, uredno stilizovana i privlačna.
Prelepa kosa može značiti različite stvari različitim ljudima, ali generalno, to podrazumeva kosu koja je zdrava, sjajna, uredno stilizovana i privlačna. Evo nekoliko karakteristika koje se često povezuju sa prelepom kosom:
Zdravlje: Kosa bez ispucalih krajeva, koja nije suva ili oštećena, često se smatra prelepom. Zdrava kosa je elastična, meka i ima prirodan sjaj.
Sjaj: Sjajna kosa odražava svetlost, što joj daje zdrav i atraktivan izgled.
Gustina: Kosa koja izgleda gusta i puna može biti posebno privlačna.
Čistoća: Čista kosa koja nije masna ili prljava doprinosi celokupnom prelepom izgledu.
Stilizovanje: Uredna frizura koja odgovara obliku lica i ličnom stilu može značajno doprineti lepoti kose. Ovo može uključivati različite stilove kao što su ravna, talasasta, kovrdžava ili pažljivo složena kosa.
Boja: Boja kose koja je vibrantna i odgovara teni lica takođe može doprineti njenoj lepoti, bilo da je prirodna ili farbana.
Nega: Redovna nega, uključujući pranje, kondicioniranje, tretmane i izbegavanje prekomernog korišćenja toplote ili hemikalija, pomaže u održavanju kose lepom.
Svaka osoba ima svoje preferencije i standarde za ono što smatra prelepom kosom, ali ove karakteristike su često zajedničke.
Kako do kose koja će svakog ostaviti bez daha?
Za kvalitet kose, bujnost i boju, uglavnom je zaslužna priroda. Međutim, to ne znači da iz onoga što vam je dato ne treba da izvučete maksimum. Pročitajte gde žene najčešće prave greške u nezi svoje kose, kao i savete zahvaljujući kojima bez mnogo truda i novca možete da imate zdravu i lepu kosu.
Kozmetičari naglašavaju da je jedna od najčešćih grešaka u nezi kose prečesto pranje. Sigurno da nećete dozvoliti sebi da na ulicu izađete sa masnom i prljavom kosom. Međutim, da li zaista morate da je perete svaki dan? Ili svaki drugi dan? Stalnim šamponiranjem koža glave se isušuje, a i vlasi postaju suve, gube sjaj i lome se. Pokušajte da perete kosu svaki treći dan ili čak ređe, ako je to moguće.
Kada je operete, uvijte kosu u peškir na nekoliko minuta da se ocedi. Onda je blago rastresite i probajte nežno prstima da odmrsite ono što se zapetljalo tokom pranja. Dok je kosa mokra, nikako ne smete da je agresivno češljate! Ona je tada veoma osetljiva, lako se lomi, kida i rasteže. Takođe, ne pokušavajte da je fenirate pre nego što se kosa dobro prosuši na sobnoj temperaturi. Ako počnete odmah da je fenirate, to će trajati jako dugo, a zna se da kosa ne trpi previsoku temperaturu i previše feniranja.
Kozmetičari kažu da kosu nikako ne smete vezivati suviše često, a takođe ni rep ne sme uvek biti na istom mestu, odnosno na istoj visini.
Izbegavajte lak za kosu. Kada ga stavite, on sa svih strana “obavije” kosu i tako sprečava da vlaga prodre u vlasi. Kosa se suši, postaje krta, puca, lista se.
Šta još možete da učinite da vas krasi prelepa kosa?
Ponekad nije problem u samoj kosi, nego u opštem zdravlju, ishrani i stilu života. Za lepu kosu se još preporučuje:
Pijte puno vode – tako se hidrira čitav organizam pa i kosa bude lepša.
Koristite maslinovo ulje – unosite ga kroz ishranu, a povremeno ga pre pranja stavite i na kosu.
Stručnjaci kažu da ulje jojobe utapkano na krajeve vlasi čini čuda.
Ako vam je kosa oštećena, redovno koristite kondicioner. Za veoma problematičnu kosu birajte one koji se ne ispiraju jer obično imaju snažnije dejstvo.
Dve fantastične maske za kosu iz kućne radinosti
Kućna maska za suvu kosu
Ako vam je kosa suva i deluje beživotno, probajte sa maskom od majoneza. Potrebno vam je samo pola šolje majoneza jer se u njemu nalaze dva izuzetno važna sastojka – ulje i jaje. Kada dobro natopite kosu majonezom, pokrijte je sa plastičnom kapom ili kesom i držite tako 15 minuta.
Za beživotnu kosu takođe je odlična maska od 3 kašike maslinovog ulja i 2 kašike meda. Kada se namaže na kosu, takođe se na glavu stavi kapa i drži se 15 minuta. Obe ove jednostavne i jeftine maske mogu se stavljati na sve tipove kose jer su blage i ne izazivaju iritaciju.
Dvopek je hrskava, dvostruko pečena vrsta hleba koja se često preporučuje u ishrani osoba koje imaju problema sa varenjem ili se oporavljaju od stomačnih tegoba. Međutim, da li je zdravo jesti dvopek? Da li je dvopek zaista zdrav izbor u svakodnevnoj ishrani? Evo šta kažu stručnjaci i istraživanja.
Neretko ljudi imaju neprijatno iskustvo putovanja kada ga prati mučnina tokom vožnje. Ona se nekada javlja i na veoma kratkim relacijama i nezavisno od prevoznog sredstva koje koristite. Naziva se i bolest kretanja, a simptomi koji je prate su vrtoglavica, mučnina i glavobolja.
Činjenica je da je pažnja tinejdžera izuzetno kratka i to nije samo posledica korišćenja savremenih tehnologija. I prethodne generacije dece su se susretale sa dosadom u ovom životnoj fazi.
Rođeni 30.juna poseduju izuzetno izraženu harizmu, toplinu i pronicljivost, ali i neobičnu mešavinu snage i ranjivosti. Njihova ličnost je često oslonjena na unutrašnju mudrost, snažnu intuiciju i duboku emotivnu inteligenciju. Ove osobe su prirodni diplomate - vešto balansiraju emocije i razum, čak i kada drugi oko njih to ne uspevaju.
Tek je počeo ovaj letnji raspust, ali nas zanima kada su školski raspusti 2025/2026. godine. Naredna školska godina zvanično počinje u ponedeljak, 1. septembra 2025. godine, i donosi neke značajne novine koje će obradovati i đake i roditelje.
Način na koji žena vidi svoje telo direktno utiče na njeno samopouzdanje, raspoloženje, pa čak i odnose sa drugima.
Ali, šta kaže nauka? Zašto je telesna percepcija toliko moćna, i kako da izgradimo zdraviji odnos prema svom telu?
Tonik od ruzmarina je jedan od popularnih proizvoda za kosu koji se koriste kako bi se podstakao njen rast, smanjila perut i poboljšao kvalitet kose. Može se napraviti veoma jednostavno u kućnim uslovima.
Da li stres utiče na zdravlje kože? Koliko puta ste se suočili s iznenadnim aknama pred važan sastanak ili primetili da vam koža izgleda „umorno” u periodima intenzivne brige?
Rak dojke i farbanje kose se često dovode u vezu. Malo-malo pa u nekom časopisu osvanu “istraživanja” za koja niko ne zna da li su tačna, ko ih je radio i šta su ona pokazala. Mnogi čak i ne razmišljaju o tome da je krajnji cilj da se samo proda proizvod, te počnu da paniče i uzimaju sve što pročitaju “zdravo za gotovo”.
Pokušali smo da na jednom mestu objedinimo koji su to sve simptomi menopauze, koji se javljaju pre i tokom menopauze. Važno je napomenuti i da se kod nekih žena javljaju samo pojedini simptomi, a nijedna žena neće imati baš sve simptome.