Greške pri upotrebi regeneratora za kosu – ovo je 5 najčešćih
Preplavljeni smo gomilom informacija o tome da li su ovi i oni sastojci sredstava za negu kose štetni, te koje proizvode treba birati. Kada je u pitanju pranje kose, tu nema previše mudrosti – šampon, eventualno piling za kožu glave, da kosu ne perete prečesto i da je dobro isperete. Međutim, česte su greške pri upotrebi regeneratora za kosu.
Portal “Velendgud” prenosi zaključke profesionalnih frizera o tome gde najčešće grešimo kada je upotreba balzama za kosu u pitanju.
U ovom tekstu:
Frizeri skreću pažnju na greške pri upotrebi balzama za kosu
1. Stavljanje regeneratora na koren kose
Šampon služi tome da kožu glave održava zdravom, a regenerator je odgovoran za negu niz dlaku celom njenom dužinom. Kada je balzam u pitanju, skoncentrišite se na to da ga dovoljno stavljate na krajeve kose.
Cilj šampona je da očisti ulja sa kože glave i ostatke drugih proizvoda, kako bi teme bilo zdravo. Nanošenjem regeneratora na kožu glave momentalno ćete vratiti ulja i narušiti prirodni balans kože, a kosa će delovati slepljeno i beživotno.
Savet plus
Probajte da kosu pokupite u rep i balzam nanesete samo na deo koji je ispod pesnice, odnoso sam rep.
2. Stavljanje prevelike količine regeneratora na teme
Najčešće viđan scenario jeste da se prevelika količina regeneratora sipa na dlan, a zatim tako nanese na teme odakle se razmazuje ka krajevima. Već smo naveli da je kosa pri korenu najzdravija, te stoga nanošenje regeneratora treba početi od samih krajeva na gore. On se nanosi tamo gde je kosa umršena i oštećena.
Ako vam je kosa duže od ramena, imate je na glavi već oko četiri godine i duže. Njoj je potrebno dosta nege, uključujući regenerator da bi ostala zdrava.
Greške pri upotrebi regeneratora – savet plus
Regenerator nanesite od krajeva ka sredini kose, a onda ga raščešljajte tako da svuda lepo prodre. Sačekajte par minuta, pa tek onda isperite.
3. Nekorišćenje maske za kosu
Povremeno je potrebno da svoju kosu dodatno nahranite. Uobičajeni regeneratori, ma koliko bili kvalitetni ne mogu da naprave čudo, kada je kosa u pitanju. Srećom postoje maske za kosu koje u mnogome mogu da doprinesu stanju vaše kose. Maska će dlaci dati elastičnost, sjaj, pH ravnotežu I poboljšati njenu teksturu. Ne morate koristiti masku tokom svakog pranja, ali najmanje jednom nedeljno je idealno.
Savet plus
Postoje najrazličitije vrste maski za kosu u prodaji. Ukoliko ste u mogućnosti, priuštite sebi neku od profesionalnih maski za kosu. Uz povremeno korišćenje, može vam potrajati minimum 6 meseci.
4. Pogrešna količina balzama za kosu
Ako vam se nekada desilo da kosa nakon pranja deluje masno ili da imate utisak da je u fronclama i slepljena posle sušenja, to znači da ste upotrebili previše balzama za kosu ili vam on ne odgovara.
Ukoliko vam deluje da je kosa teška posle sušenja, znači da ste stavili previše regeneratora.
Ukoliko vam se učini da je gruba i suva, znači da niste stavili dovoljno.
Ako prstima lako možete da klizite kroz kosu, znači da ste stavili dovoljno balzama. Ako je još zamršena, trebalo bi dodati još malo, ali nemojte preterivati.
Savet plus
Osobe sa kosom kojoj ne deluje da je potreban balzam, ako je kosa potpuno zdrava, ne mrsi se, kratka je, ne moraju ga korisititi pri svakom pranju. Dovoljno je da samo povremeno stavite masku za kosu, a u međuvremenu koristite neki regenerator sa pumpicom koji se ne ispira. On neće otežati vašu kosu.
5. Korišćenje pogrešne vrste balzama za kosu
Veoma je važno koji je sastav balzama za kosu koji koristite. U jeftinijim drogerijskim regeneratorima se često mogu naći silikoni i dimetikoni koji kosu na prvi pogled čine zdravom, jer joj daju sjaj, a zapravo su veoma loši.
Bolji izbor su proizvodi koji sadrže prirodna ulja poput aragana, kokosa i jojobe. Ako imate retku i tanku kosu, povedi računa o količini jer će previše ulja dati slepljen i beživotan izgled vašoj kosi.
Nasuprot mnogih klikabilnim naslovima koji imaju za cilj da senzaciom privuku čitaoce, a često i zastraše, istražvali smo da li farba za kosu i druga kozmetika koja se koristi za kosu zaista povečava rizik od raka dojke, a komplet tekst možete pročitati ovde: Da li boja za kosu zaista povećava rizik od raka dojke?
Image by Social Butterfly from Pixabay
Objavljen: 2. februara 2021. godine, ažuriran: 17. jun 2024. godine
One Comment