Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Jedna od roditeljskih dilema je i kako se bira prva četkica za zube. Da li ona mora biti meka, tvrđa, prirodna ili od veštačkih materijala? Kada dete počinje da je koristi i slično?
U ovom tekstu
Roditelji očuvanje i negu stalnih zuba moraju da shvate veoma ozbiljno. Osim što su važni za očuvanje njihovog zdravlja u prvim godinama života. Osnova pravilne nege i higijenskih navika se stvara upravo u vreme kada deci tek kreću da rastu zubići i dok imaju mlečne, a ne stalne zube.
Već sa pojavom prvog mlečnog zubića, važno je da počnete sa održavanjem njegove higijene. Najbolje tokom rituala večernjeg kupanja. Pastu za zube je najbolje početi koristiti nakon prvog rođendana, naravno, samo ukoliko dete ima neki izrasli zubić.
Postoje četkice prilagođene deci od 6 meseci starosti (silikonske u celosti). Možete koristiti i četkice koje se stavljaju na prst roditelja ili komadić gaze. Na ovaj način je pranje možda i efikasnije.
Međutim, savet je da date prednost četkici za zube i to tako što će ritual pranja podrazumevati da vi jednim delom perete zube detetu, a onda i da beba sama demonstrira pranje svojih zuba.
Pri kupovini paste za zube za dete obratite pažnju na uzrast koji je naznačen na pakovanju. Postoje paste sa različitim oznakama: od rođenja, 2-6 godina, 0-6 godina, 6+ godina. Važno je da koristite paste koje su namenjene za više od 6 godina sve dok dete ne ume da ispljune sadržaj iz usta, već guta ostatke paste.
Uglavnom nakon drugog rođendana dete počne da pokazuje interesovanje da aktivno i kvalitetno samo pere zubiće. Ovo je savršen trenutak da broj pranja tokom dana povećate na dva ili tri. Veličinu i tvrdoću četkice prilagodite uzrastu deteta. Uglavnom se mogu pronaći čestkice za uzraste: 0-2 godine, 1(2)-6 godina, 6+ godina.
Mlečni zubići veoma brzo propadaju ako se oštete. Kada dođe do karijesa oni propadaju brže od stalnih zuba.
Mimo redovnih kontrola, ukoliko dođe do pojave karijesa, hitno se obratite stomatologu. On će mlečni zub uspešno popraviti ili izvaditi ukoliko je potrebno. Suprotno nekadašnjih verovanjima, mlečni zubići se i te kako trebaju popravljati. Nemojte ostavljati da se detetu kvare zubi iz više razloga:
Mlečni zubi – o čemu roditelji treba da brinu:
Mnogi roditelji nisu informisani da postoji mogućnost takozvanog ”zalivanja” zubića. Zalivanje se vrši kao oblik zaštite dubokih fisura kada niknu prvi stalni zubi – šestice. Ovo se radi oko šeste godine.
Zaštita zuba na ovaj način traje u proseku do 12. godine detetovog života.
Objavljen: 24. novembar 2014. godine, ažuriran: 11. februar 2025. godine
Među ljudima, a posebno mlađom populacijom kruže brojni mitovi. Jedan od njih je zatrudnjivanje tokom oralnog seksa. Veoma je mala verovatnoća da se to desi na ovaj način jer trudnoća može biti ostvarena samo ako sperma dođe u kontakt sa jajnom ćelijom. U ovom tekstu1 Da li se može ostati u drugom stanju putem oralnog…
Ukoliko imate određenu vrstu mesa, a niste sigurni šta bi mogli da spremate, evo predloga 30 jela sa mesom u različitim varijacijama. Tu su ideje za jela sa mlevenim mesom, piletinom, svinjskim mesom, junetinom i 2 predloga sa ćurećim mesom. U ovom tekstu1 Ideje za jela sa mlevenim mesom2 Predlozi jela sa piletinom2.1 Ideje za…
Najjednostavniji način da pripremite piletinu, a da liči na onu iz KFC-a jeste da je spremite u rerni. Belo meso u kornfleksu se priprema još brže nego krilca ili drugi deo piletine sa koskom. Sastojci za belo meso u kornfleksu: Belo meso u kornfleksu Prvo je potrebno odvojiti pileći file od koske i kože,…