Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Preplavljeni smo kozmetičkim sredstvima, tretmanima, rastrzani između toga da li želimo da starimo prirodno ili ne. Vrlo često ne umemo da prepoznamo šta je to najbolja dnevna rutina protiv starenja kože i u kojoj starosnoj dobi treba da nešto koristimo. Nega i briga o sebi je oduvek bila nešto o čemu se govorilo u pozitivnom duhu, ona ne podrazumeva nužno da ste preterali ili radite nešto što nije u skladu sa vašim godinama, naprotiv. Predstavljamo vam koja je to rutina protiv starenja kože u skladu sa godinama u kojima se nalazite.
U ovom tekstu
Kako ljudi stare, njihova tekstura i izgled kože se menja. S godinama se pojavljuju bore, grublja tekstura, gubi se elastičnost, a menja se i boja kože. Rutina nege pomaže da se ovaj proces uspori, a da žena izgleda opet u skladu sa svojim godinama.
Kolagen i elastin u koži počinju da se smanjuju sa starenjem što izaziva bore i opuštenu kožu, a dodatno ubrzanom starenju doprinosi i sunčanje i izlaganje sunčevim zracima tokom godine bez adekvatne kreme sa zaštitnim faktorom, kao i pušenje i ishrana.
Starenje kože nije moguće zaustaviti, ali je taj proces moguće usporiti. U tome pomažu proizvodi sa vitaminom C, retinol i drugi serumi, kreme i sredstva koja možete koristiti. Najefikasniji sastojci su:
Briga o koži u smislu prevencije starenja bi trebala da počne u 20-im godinama. Pre toga nema svrhe preterivati, ali ne treba ni čekati da se već pojave bore. Tokom dvadesetih je idealan period da se počne sa brigom o koži i dnevnom rutinom koja će biti odlična prevencija nastanku dubljih bora i održavanju mladalačkog izgleda kože. Tokom 20-ih i 30-ih godina treba uvesti jednostavnu rutinu koja će uključivati ove korake:
Nakon navršenih 40 godina možete nastaviti većinu praksi kao prethodnih decenija, ali treba obratiti pažnju na dodatnu negu zbog promena koje nastupaju u ovom životnom periodu. Tokom ovog perioda, posebno je korisno da obratite pažnju na sledeće detalje:
Vodite računa da ne koristite prejake retinoide i AHA kiseline kako ne bi oštetili kožu, te je najbolje da se o ovome posavetujete sa vašim dermatologom.
Menopauza nekada izaziva probleme sa kožom, pa razmotrite da li ćete morati da svoju rutinu prilagodite ovim promenama. Saznajte više: Menopauza
U 60-im i 70-im godinama koža je suva i sklonija iritaciji, a kako je tanja, sadrži i manje vlage. Zbog toga bi bilo dobro da mimo ustaljene prakse i rutine, koju smo već naveli žene u ovim godinama koriste:
Ukoliko se jave neki problemi sa kožom, najbolje je da se konsultujete sa dermatologom ili kozmetičarem. Svi vrsni dermatolozi smatraju da ne treba preterivati u nezi, a posebno ne intervencijama, već treba izgledati u skladu sa svojim godinama. To podrazumeva da je nega i dozirano podmlađivanje tu, ali ni u jednom smeru preterivanje nije dobar izbor.
S godinama je moguće da počnu da se javljaju i staračke pege, melazma, kao i drugi znaci starenja. Vodite računa da, ukoliko primetite promena na mladežima ili druge neobične fleke odete na pregled i predupredite eventualni problem koji se može javiti na koži, a mnogo je ozbiljniji od same estetike.
Starenje je prirodan i neminovan proces koji nijedna intervencija ne može da zaustavi. Ipak, određeni proizvodi ovaj proces mogu da smanje i uspore. Aktivni sastojci u proizvodima za negu mogu pomoći u smanjenju finih linija i održati kožu hidriranom i zategnutom. Rutina nege kože je nešto što se podrazumeva, a da li ćete i kakav sled nakon čišćenja koristiti, vaš je izbor.
Objavljen: 16. maja 2024. godine, ažuriran: 5. juna 2024. godine