Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Mnoge mame se plaše kako će se beba u avionu snaći i ponašati. Onda imaju paniku šta ako beba bude plakala, pa njima bude neprijatno, ali bi da izbegnu put automobilom. Avion je svakako najkonfornije prevozno sredstvo jer se na željenu destinaciju stiže brzo. Ipak, imajte u vidu i nekada sate čekanja na aerodromima, kao i to da ne možete da birate vreme polaska i povratka, pa često deci i ovaj tip prevoza bude gotovo podjednako naporan.
Putovanje avionom je za mnoge roditelje i u teoriji nemoguća misija, razmišljaju kako će beba početi da plače, da će paničiti zbog zapušenih ušiju, da neće biti prostora da joj se promeni pelena i svašta nešto. Nemojte unapred toliko brinuti, nema razloga da sve bude baš komplikovano i da zbog toga odustanete od ovog vida putovanja.
U ovom tekstu
Putovanje avionom sa bebom prvi put je nešto čega će se roditelji sećati kao i prve hrane, prvog odlaska u vrtić i prvih koraka. Niko, pa čak ni beba, ne zna kakve će biti njene reakcije kada prvi put poleti avionom. Uz malo planiranja proći ćete kroz to sa bebom, a ko zna, možda će ona baš i uživati u letu, pa ćete shvatiti da ste bespotrebno brinuli.
Za većinu dece koja su zdrava i rođena u terminu, putovanje avionom sa bebom je prikladno. Dr Džej Hoker, pedijatar klinike Mejo, predlaže da uzmete u obzir neke stvari:
Ne postoji način da bebu sve pripremite unapred, ali ako putujete sa malim detetom ili detetom koje već ide u osnovnu školu, planiranje unapred ide mnogo lakše. Ako se radi o detetu koje nije baš mala beba, razgovarajte sa njim unapred kako biste mogli da ga pripremite na stvari koje će se tokom leta događati i koji bi mogli da zabrinu dete.
Ukoliko mislite da će se dete brinuti, možete kod kuće da odglumite kompletan let tako što ćete vrata korisititi kao detektor za metal, a kartonsku kutiju i peškir kao pokretnu traku i rendgenski snimak. Stolice postavite kao sedišta u avionu i glumite da se zakopčavate. Deci će biti zabavno, a kada dođu na let, te stvari će im biti donekle poznate. (Izvor: CNTraveler)
Ako vam je ovo prvi put da letite sa bebom, nosićete znatno više predmeta nego ranije. Napravite detaljnu listu stavki koje treba da ponesete, ne zaboravite auto sedište, ako je dozvoljeno u avionu i/ili kolica. Mnogi modeli lakših kolica mogu sa vama u avion. Napravite listu ostalih stvari koje nosite, proverite da li ste sve što vam je potrebno, a dozvoljeno poneli sa sobom u ručnom prtljagu.
U torbu stavite dovoljno vlažnih maramica, pelena, adaptirano mleko ili drugu hranu, ako je potrebna za bebu s tim da planirajte da može da se dogodi kašnjenje leta od sat ili dva, a nekada i više, pa obezbedite dovoljnu količinu koja za let sa bebom. Najbolje je da hrane imate i za više od toga jer postoje brojne nepredviđene situacije sa kojima se možete suočiti, kao i mogućnost da se prtljag izgubi. Ponesite sredstvo za dezinfekciju ruku, a ako beba koristi dudu, onda i lanac za nju. Mnogo bolja opcija nego da gledate kako cucla pada na pod aviona.
Probajte da bebi ili malom detetu date novu igračku u avionu. Sakrijte je negde i dajte da je otvori u avionu. Zadržaće pažnju oko nje taman toliko da prekratite vreme leta. Malim bebama ne trebaju nove igračke, samo mama da da bebi da sisa kada je potrebno ili flašica sa mlekom i duda. Neko ko će je nositi i animirati i to je sve.
Razmislite i o tome da sebi spakujete rezervnu majicu i helanke za putovanje avionom sa bebom. Bebu ćete možda uspeti lako da presvučete ako bljucne ili možda i ne morate, ali vama bi moglo da smeta da sedite ceo let i dok stignete na destinaciju u majici na koju je beba bljucnula ili povratila.
Dođite ranije na aerodrom kako biste imali više vremena da se prijavite i prođete obezbeđenje, te da se ukrcate na avion. Proverite unapred na koji način i koliko adaptiranog mleka je dozvoljeno da unesete sa sobom u avion. Beba u avionu će možda morati da jede i neku kašicu ili drugu tečnost, ako let dugo traje, pa se dobro raspitajte.
Roditelji se često pitaju da li treba među prvima da uđu na let. Sa malom bebom, to je dobar izbor da na miru upakujete i sve stvari koje nosite sa sobom. Ali ako imate dete koje je veoma aktivno, računajte da će morati da provede u tom slučaju bar 30 do 45 minuta duže, pa je možda bolje da malo pričekate na ukrcavanje.
Najlakši način da olakšate bebi pritisak u ušima tokom sletanja i poletanja jeste da joj date da sisa ili da pije iz flašice. Druga opcija je da korisiti dudu. Za stariju decu je rešenje da nešto piju ili da im date žvakaću gumu.
Evo šta kažu iskusne mame koje su kroz sve ovo već prošle i – preživele:
Na aerodromu sa bebom
Pročitajte i:
Datum objave: 29. 05. 2013. godine, ažuriran 5. januar 2024. godine