Omiljeno jelo u našoj kući je bez premca pileći paprikaš. Do te mere ga deca vole, da im je to prošle godine bila želja da jedu uoči novogodišnjih praznika
Omiljeno jelo u našoj kući je bez premca pileći paprikaš. Do te mere ga deca vole, da im je to prošle godine bila želja da jedu uoči novogodišnjih praznika umesto pečenja i ruske salate, koju mi stariji preferiramo. Naime, takvi su samo kada je u pitanju baš ovakav paprikaš sa belim mesom, dok nisu ljubitelji drugih varijacija na temu.
Sastojci za pileći paprikaš sa belim mesom:
600-700 grama pilećeg filea bez kostiju i kožice,
700-900 grama krompira,
1 veća glavica crnog luka,
1 veća ili 2 manje šargarepe,
ulje,
1/3 šoljice soka od paradajza,
1 ravna kašičica origana,
1/3 kašičice bibera (ili po ukusu),
so po ukusu,
2 kašičice brašna.
Kako se pravi pileći paprikaš sa krompirom?
Sipajte ulje na dno veće šerpe tako da bude oko 0,5 cm. Crni luk i šargarepu očistite i sitno iseckajte (uvek za to koristim seckalicu, kako bi sva deca rado jela). Stavite da se prži na zagrejanom ulju. Odmah kada krene da se prži počnite da dodajete i belo meso sečeno na komade od 4-5 centimetara. Kada završite ubacivanje piletine, malo smanjite i povremeno mešajte da piletina potpuno pobeli (da se uhvati spolja korica.
Za to vreme ljuštite krompir. Ako je piletina pobelela, nalijte vodu toliko da je prekrije do vrha. Počnite da dodajete odmah krompir sečen na četvrtine ili osmine, u zavisnosti od veličine. Trebalo bi da krompir i piletina budu približno iste veličine, kako bi se istovremeno i skuvali.
Nakon što dodate sav krompir, sipajte i sok od paradajza, so, biber, origano i nalijte sa još vode. Sipajte vode toliko da bude do pred kraj krompira, ali ne više od toga kako ne bi bio previše redak. Kuvajte oko 25-30 minuta na srednjoj temperaturi. Proverite da li su belo meso i krompir razmekšali i da li je jelo dovoljno slano.
Ako je sve gotovo, u šoljicu stavite 2 kašičice brašna. Za zdraviju verziju možete da koristite integralno ili mleveno laneno seme umesto brašna. Nalijte brašno sa malo tečnosti iz paprikaša i dobro razmutite da ne bude grudvica, pa dodajte još tečnosti da razredite. Dobijenu smesu sipajte u šerpu i polako promešajte da se krompir i meso ne raspadu. Ako želite gušće, stavite više brašna, a nemojte dodavati uopšte, ako ne želite da dobijete gustinu.
Rođeni 6.jula su nežne duše s jakom unutrašnjom strukturom. Pripadnici znaka Raka, dodatno oblikovani brojem 6, kojim vlada Venera, odišu toplinom, šarmom i potrebom za ljubavlju, lepotom i harmonijom. To su ljudi koji ne traže samo bliskost već i estetsku, emotivnu i duhovnu ravnotežu – kako u sebi, tako i u odnosima sa drugima.
Važnost vremena 1 na 1 sa detetom: Neprocenjiva veza za razgovor i nepodeljenu pažnju
Koliko često treba imati 1 na 1 vreme sa detetom? Šta ako imate više od jednog deteta? Kako onda odvojiti vreme 1 na 1?
Ukratko, spavanje sa cuclom je bezbedno, ako koristite odgovarajuću cuclu u skladu sa uzrastom bebe. I ne samo to. Korišćenje dude može da unapredi kvalitet sna, kako bebe, tako i roditelja. Dokazano je i da spavanje sa cuclom smanjuje rizik od SIDS-a.
Tek poslednjih godina, istraživači su otkrili da placenta oslobađa velike količine DNK fetusa u krv majke, a ovo saznanje je omogućilo prenatalno genetsko testiranje samo uzorkom krvi majke. Ovi testovi zamenjuju horiocentezu, a u perspektivi bi mogli da zamene i amniocentezu.
Prvo porođajno doba je sam početak porođaja. Kada kontrakcije dolaze u relativno pravilnim razmacima i vaš grlić materice počinje postupno da se širi i briše, i zvanično ste na početku porođaja.
Ako volite slatko, ali ne previše slatko. I još uvijeno u meko testo. Onda je pletenica sa čokoladom i šumskim voćem prava poslastica za vas. Obzirom na strukturu i ukus, može biti i laganiji doručak.
Jedan od jednostavnijih recepata jeste za pica kiflice, a ovo je sigurno i najjednostavniji način da pravite kiflice, a ne izgubite previše vremena u uvijanju svake pojedinačno.
Sigurno ste mnogo puta čuli, ali možda niste sigurni šta je feng šui i čemu služi?
Feng šui je drevna kineska veština uređenja prostora koja ima za cilj usklađivanje energije (či) kako bi se poboljšao kvalitet života.
Pričali smo o enterijerima u prošlim godinama i koliko se razlikuju u odnosu na prethodne godine, a šta nam donosi enterijer u 2025. godini i kako će izgledati dnevna soba u trendu ove godine. Čemu će se težiti? Da li postoji neki detalj koji možete da promenite i učinite je atraktivnijom? Šta ako ove godine tek opremate svoj prostor?