Koliko dugo traje seks?
Neka istraživanja (*1) pokazuju da sama penetracija u proseku traje kraće nego što je ženama u monogamnim, „stabilnim“, heteroseksualnim vezama potrebno da dožive orgazam.
34.nedelja bebinog razvoja – Beba u ovom uzrastu uživa da oponaša roditelje. Sada joj je pravo zadovoljstvo da trepće, plezi se, pravi ustima balončiće i sve što joj pokazujemo da ponovi. Beba sada uspeva da upamti i čak nekoliko dana kasnije ponovi ono što ste joj pokazali.
U ovom tekstu
Sada već beba kopira ono što vi radite, stoga se držite pravila koje je toliko jednostavno – budite primer.
Ako želite da dete vezuje pojas u automobilu jednog dana, čita knjigu, ponaša se pristojno za stolom, vi ste osoba na koju se ugleda. Ako ništa od toga ne radite, nemojte očekivati da će dete usvojiti samo na osnovu vašeg saveta.
Vaša beba u ovom periodu istražuje predmete tako što ih udara, trese i baca. A kada sve isproba, često se vraća na proverenu metodu probanja, tako što sve stavlja u usta. Centar za aktivnosti kod bebe sada radi puno stvari, ali ona još uvek ne može da shvati čemu većina stvari služi. Verovatno će je interesovati igračke poput telefona ili daljinskog, ali moguće je da još uvek nema razvijenu sposobnost da telefon prisloni na uvo i ne razume čemu on tačno služi. Za par meseci će to naučiti, kao i da se uz pomoć daljinskog menjaju televizijski kanali, a da četka služi za kosu.
Beba sada uživa da gleda kako predmeti padaju, a vi im ih iznova dodajete. Ne, ne pokušava namerno da vas nervira. Beba uči tako što se ista radnja ponavlja iznova i iznova.
Normalno je da beba burno reaguje kada se razdvaja od vas, kada odlazite. To je zapravo znak normalnog, zdravog razvoja deteta. Bebe ne žele da se radvoje od majke, tu se osećaju najsigurnije, bez obzira koliko su im poznate i druge osobe.
Ako je beba počela da puzi i kreće se po kući, obavezno povedite računa o svemu što može da stavi u usta, a što je potencijalno opasno. Verovatno se neće otrovati od lizanja podova i zemlje za cveće, nemojte sputavati bebu kada je kretanje po kući u pitanju. Ali, razmislite o tome da li imate neke otrovne biljke i uklonite svu hemiju koja može biti opasna.
Pročitajte više: Bezbedno okruženje za bebu
Kada je u pitanju spavanje u istom krevetu sa bebom, tu postoje oprečna mišljenja. Na nekim mestima ćete čuti kako je to veoma opasno, te kako nije dobro ni u psihološkom smislu, dok će vam drugi davati savete da je baš zajedničko spavanje važno za pravilan psihički razvoj deteta. Pokušaćemo da vam predočimo sve prednosti i mane zajedničkog spavanja sa bebom u krevetu.
Literatura za 34. nedelja bebinog razvoja:
Objavljen: 22. decembar 2020. godine, ažuriran: 10. oktobar 2024. godine
Ne postoji određeno vreme koliko dugo traje seks, ali ipak se ljudi to često pitaju. Neki se jednostavno prepuste vremenu, a drugi ipak „mozgaju“ da li je prekratko ili pak previše dugo. U svojoj knjizi „Jedanaest minuta“ Paolo Koeljo navodi da je baš toliko prosečno vreme trajanja seksualnog odnosa. A šta kažu istraživanja? Šta utiče…
Konačno je došlo vreme da upoznate to malo biće koje ste željno iščekivali i 1. nedelja bebinog razvoja je sam početak vašeg puta! Sada ste otkrili potpuno novu dimenziju i gledate se sa bebom oči u oči. Beba već na samom rođenju pokazuje svoju savršenu veštinu – pogledom neprekidno traži vaše lice, želi da se…
Postoje brojna oprečna mišljenja o tome da li je zdravo jesti džigericu bez obzira na to o kojoj se vrsti radi i da li volite njen ukus ili ne. Neki se kunu u nju, drugi je izbegavaju smatrajući da ima previše toksina. Nekada postoje objektivni razlozi da je ne treba jesti, ali ona ima i…