Ukoliko vam se jede klasično „jelo na kašiku“ onda je grašak sa junetinom pravi izbor za vas. Dok piletina može biti mnogo blaga i „utopiti se“ u ukus graška, junetina je dovoljno dominantna da se u jelu i grašak i junetina osećaju baš kako treba.
Sastojci:
300 grama junećeg buta iseckati na kockice
450 grama graška smrznutog ili svežeg (opcono može da bude i između 400 i 500 grama u zavisnosti od pakovanja)
1 srednja glavica crnog luka
1 veća ili dve manje šargarepe
1/2 korena peršuna i/ili kockica korena celera
maslinovo ulje, svinjska mast ili drugo ulje za dinstanje po želji
Sipajte u šerpu ulje ili mast. Dodajte veoma sitno seckane luk, šargarepu i celer. Možete za to koristiti i seckalicu. Propržite da se luk ustaklasti, a zatim dodajte i kockice junetine. Pržite dok junetina ne pobeli sa svih strana. Tada dodajte začine, malo soka od paradajza (oko polovine male šoljice) i šoljicu vode i ostavite da se dinsta.
Povremeno otvorite, promešajte i dodajte još malo vode. ostavite da se tako kuva između 45 i 60 minuta. Tada proverite da li je junetina skoro gotova (listaće se po malo, ali ne i raspadati). Ovo je okvirno trenutak u kom treba da dodate grašak i ako mene pitate, vrhunac kulinarskog umeća. Taj momenat u kome procenite da dodate grašak da se junetina i on istovremeno skuvaju, a da se nijedno ne raspadne.
Kada dodate grašak, dodajte još malo vode. Važno je da vode bude tik iznad graška i mesa, ali ne previše, osim ako ne želite ređi obrok. Probajte da li ima dovoljno začina. Kuvajte još 15-ak minuta dok se i grašak ne skuva.
Medicinski pobačaj, poznat i kao medikamentozni prekid trudnoće, podrazumeva upotrebu lekova za prekid trudnoće u njenim ranim fazama. Najčešće korišćena kombinacija lekova za ovu svrhu su mifepriston i misoprostol. Ovi lekovi deluju sinergijski kako bi izazvali prekid trudnoće.
Brusketi su odličan izbor kada vam treba da brzinski napravite neko jelo koje biste poslužili uz piće kada imate neočekivane goste ili nemate baš previše vremena za pripremu. Uglavnom možete praviti različite variacije na temu, a snalaziti se sa onim što u tom trenutku imate kod kuće.
Kada se javi krvarenje iz nosa kod dece, a posebno ako se odmah ne zaustavi. Roditelji se nekada uspaniče. Često na potpuno pogrešan način pokušavaju da zaustave krvarenje, kao što su zabacivanje glave ili postavljanje deteta da legne. Krv iz nosa kod deteta u većini slučajeva nije razlog za brigu.
Od momenta kada počnu da rastu pa sve do menopauze, žene se periodično pitaju: „Zašto me bole grudi?“ Bol, pečenje, težina i nadutost dojki su uobičajene pojave, ali je dobro i da sve promene ispratite i po potrebi se posavetujete sa svojim lekarom.
Brusketi su odličan izbor kada vam treba da brzinski napravite neko jelo koje biste poslužili uz piće kada imate neočekivane goste ili nemate baš previše vremena za pripremu. Uglavnom možete praviti različite variacije na temu, a snalaziti se sa onim što u tom trenutku imate kod kuće.
Svi imaju različito mišljenje šta je sataraš, a šta bećarac. Neki kažu da je ovo sataraš, a da se u bećarac dodaje meso. Drugi tvrde da se dodaju jaja, a ima i onih koji dodaju pirinač. Neki spremaju ljutu verziju, neki dodaju više paradajza nego paprike. Ima onih koji ovo jelo kuvaju samo kratko, dok drugi tvrde da je tajna kvaliteta i ukusa upravo u dužem kuvanju.
Grašak je jedno od onih jela koje se obično voli više nego boranija. Mada i za boraniju smo podelili recept kojim su mnogi oduševljeni. Možete ga videti na našem Instagram nalogu.
Prilikom opremanja doma razmišljamo o svakom dinaru, pa se pitamo da li je aparat za tople sendviče nešto što nam uopšte treba? Da li ćemo ga i koliko koristiti?
Ako volite biskvite i da imate neki keks uz kafu, ovi keksići sa limunom će vam se sigurno dopasti. Pored kantučinija, koji su tradicionalan italijanski keks, ovi su veoma popularni u Italiji.