Koliko dugo traje seks?
Neka istraživanja (*1) pokazuju da sama penetracija u proseku traje kraće nego što je ženama u monogamnim, „stabilnim“, heteroseksualnim vezama potrebno da dožive orgazam.
Vaše dete – 14. nedelja bebinog razvoja: beba svakodnevno napreduje neverovatnom brzinom. Njegova memorija radi punom parom. Dete još uvek ne može trajno da pamti sve događaje u toku dana ili osobe koje sreće, ali sada je već u stanju da zapamti svoje roditelje i okruženje na koje je naviklo.
U ovom tekstu
Bebe u svom domu već imaju ustanovljene obrasce ponašanja, kao i u kolicima, parku i sa poznatim osobama. Kada se nađu u sredini koja im nije poznata tek moraju da uče veštine. Zato se može desiti da beba ima problem da zaspi u automobilu, kada odete kod prijatelja ili prvi dan na letovanju.
Pročitajte više:
Funkcionisanje na nepoznatom mestu je problem u početku i za stariju decu. Zato je potrebno da naučite da im date vremena da se prilagode i da ih za neke situacije razgovorom pripremite, na primer, polazak u vrtić ili odlazak kod zubara.
Počev od rođenja, dodir je ono što umiruje bebu. Ona uživa u dodiru vaše kože i oseća se bezbedno. Kako raste, stimulisanje čula dodira je i dalje jako važno. Sada možete pokušati da pomognete da razvija čulo dodira različitim teksturama. Pokušajte sa mekanim teksturama igračaka od pliša, filca, gume ili pamuka. Pazite da beba ne stavi u usta igračke koje imaju dlačice. Sada se na tržištu mogu naći i razne čvrste slikovnice, namenjene za decu od rođenja, koje imaju delove od različitih materijala.
Bebu zvuk udarca i zvečanja veoma zabavlja. Bez obzira što vama ta buka sigurno ne prija uhu, obraduje vas kada vidite bebino nasmejano lice. Dozvolite bebi da lupa u prazne sudove. Stavite je u krilo, a ispred sebe postavite naponako okrenute šerpe i plastičnu kutiju. Pokažite bebi kako da lupa u njih i beskrajno ćete je zabaviti. Možete pokušati da joj pomažete i menjate ritam udaraca. Može vam kao pomoć poslužiti i štapići, flomasteri, varjače ili nešto slično što će omogućiti jači zvuk udarca.
Posle tri meseca od početka dojenja, uveliko ste uigrani. Sve vam je poznato i ide lako. Međutim, može se dogoditi da beba iznenada počne da odbija dojku. Ovaj problem ne bi trebao da traje dugo i rešićete ga čim otrijete razlog. Ako se u međuvremenu dogodi da dojka postane vruća, crvena, otečena i bolna, velika je verovatnoća da ste dobili Mastitis.
Pročitajte i: Dojenje i seksualnost
Ako dojite svoju bebu, sigurno već vodite računa da se zdravo hranite, izbegavate brzu hranu, gazirane napitke i sve što bebi može da škodi. Ali, ako joj dajete adaptirano mleko i prilično ste opušteni po pitanju ishrane, možda je sada pravo vreme da povedete računa o ishrani, za užinu jedite voće umesto keksa i pokušajte da polako vratite telesnu težinu koju ste imali pre trudnoće. Ne samo da ćete lepo izgledati i imati više energije tokom dana, već ćete se i bolje psihički osećati kada se pogledate u ogledalu.
Žene koje doje ne smeju da budu na strogoj dijeti. Umesto toga, prilagodite ishranu tako što ćete jesti što više supe, povrtnih čorbi i meso koje nije masno. Unosite veće količine vode i šetajte kada god ste u mogućnosti. Ako se niste porodile carskim rezom, možete i da vežbate sa bebom u naručju.
Nemojte očekivati rezultate preko noći. Devet meseci ste bili u drugom stanju i od toga bar 6 dobijali kilograme. Dajte sebi isto toliko vremena i za povratak na pređašnje stanje.
Pročitajte:
Foto: Canva & Demetra
Literatura za 14 nedelja bebinog razvoja:
Objavljen: 29.april 2016. godine, ažuriran: 30. avgust 2024. godine
Ne postoji određeno vreme koliko dugo traje seks, ali ipak se ljudi to često pitaju. Neki se jednostavno prepuste vremenu, a drugi ipak „mozgaju“ da li je prekratko ili pak previše dugo. U svojoj knjizi „Jedanaest minuta“ Paolo Koeljo navodi da je baš toliko prosečno vreme trajanja seksualnog odnosa. A šta kažu istraživanja? Šta utiče…
Konačno je došlo vreme da upoznate to malo biće koje ste željno iščekivali i 1. nedelja bebinog razvoja je sam početak vašeg puta! Sada ste otkrili potpuno novu dimenziju i gledate se sa bebom oči u oči. Beba već na samom rođenju pokazuje svoju savršenu veštinu – pogledom neprekidno traži vaše lice, želi da se…
Postoje brojna oprečna mišljenja o tome da li je zdravo jesti džigericu bez obzira na to o kojoj se vrsti radi i da li volite njen ukus ili ne. Neki se kunu u nju, drugi je izbegavaju smatrajući da ima previše toksina. Nekada postoje objektivni razlozi da je ne treba jesti, ali ona ima i…