Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Lasersko uklanjanje dlaka je proces pri kome se određene talasne dužine svetlosti usmeravaju na kožu u malim impulsima koji ciljaju i zagrevaju folikul dlake kako bi ga ga uništili. Pri svakom tretmanu se uništava deo dlaka dok ne dođe do njihovog kompletnog uklanjanja.
U poređenju sa laserskim uklanjanjem u ordinaciji, kućni uređaji su slabiji. Razlog tome je što u dermatološkim ordinacijama i salonima rade obučeni ljudi, a kući se ne sme rizikovati povreda. Samim tim, kućni uređaji su i neuporedivo jeftiniji, te se često više isplati da kupite uređaj i imate ga trajno, nego da idete u salon. Nedostatak kućnih uređaja je što morate sami da radite tretmane, a možda će vas mrzeti, ali ako nemate taj problem, biće vam možda i komfornije da epilaciju radite kada i koliko želite, bez planiranja odlaska u salon.
U ovom tekstu
Kućni uređaji su veoma efikasni, ali je uklanjanje malja sa njima sporije nego u salonu, upravo iz razloga što su slabiji. Oni zahtevaju doslednost, te nisu za one koji su lenji. Međutim, ukoliko ga budete redovno koristili, velika je verovatnoća da ćete u potpunosti privremeno ukloniti malje sa tela.
U svakom slučaju, morate biti svesni ograničenja kada je u pitanju lasersko uklanjanje malja kod kuće, ali i u salonu. Oni ne mogu doživotno u potpunosti da uklone malje sa vašeg tela. Kućni uređaji pomažu da se smanji broj dlaka i moguće je da ćete po par meseci biti bez dlaka, ali nakon tog perioda ćete morati povremeno da ponavljate postupak.
Ova dva metoda su slična, IPL zapravo nije laser, već intenzivna pulsirajuća svetlost. Ona emituje širok spektor talasnih dužina koje se šire na većoj površini kože i ne prodiru duboko u kožu, zato su IPL uređaji nežniji i lakši za upotrebu i obično su ovakvi kućni uređaji.
Bilo da korisitite lasersko ili IPL uklanjanje dlaka, ono ih neće u potpunosti ukloniti već će polako smanjivati rast dlaka i efekte ćete postići uz kontinuiranu upotrebu. IPL uređaji su dobar izbor za upotrebu na osetljivoj koži, na primer na licu ili u bikini zoni tela.
Uređaji koji su predviđeni za kućnu upotrebu su u potpunosti bezbedni kada se koriste prema uputstvu iako morate paziti da ne dođe do opekotina. Kod kuće se treba koristiti prema uputstvu, a u salonu se obično radi najmanje 6 ponavljanja u odgovarajućim intervalima.
Kod kuće bi trebalo da povedete računa i prilagodite svoju kozmetičku rutinu, kao i da ne koristite retinol serume i hemijske pilinge nekoliko dana pre korišćenja epilatora.
Kućni uređaji slabije deluju na tamnoj koži i svetlim dlakama. Ljudi sa izrazito tamnom kožom mogu rizikovati da dobiju opekotine jer laser nema mogućnost detektovanja razlike između tamnog folikula i tamne kože.
Pre uklanjanja dlaka treba da se obrijete. Najbolje bar dan ranije, kako bi sačekali da se koža smiri pre epilacije. Uređaj mora da razlikuje folikul i kožu, pa sa dlakama na koži možete rizikovati da dobijete opekotine.
Ako radite depilaciju pre uklanjanja dlaka laserom, laser neće moći da nacilja folikul, jer je dlaka u potpunosti iščupana, pa će i epilacija biti manje efikasna. Nemojte mazati kreme ni losione pre epilacije laserom.
Još jedna prednost je što će lasersko uklanjanje malja rešiti problem urastanja dlaka, kao i uočljivih tačkica na mestima gde rastu dlake. Koža će biti u potpunosti glatka i nežna. Ovaj metod jeste skup i predstavlja veliko inicijalno ulaganje, ali dugotrajno će vam ispasti jeftinije, ako uzmete u obzir koliko košta depilacija u kozmetičkom salonu.
Saznajte više: 5 najčešćih grešaka kada je depilacija lica i tela kod kozmetičara u pitanju
Objavljen: 11. aprila 2024. godine, ažuriran: 14. april 2025. godine