Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Nekada nismo sigurni šta ne treba uraditi pre testa za trudnoću, kako bismo znali da je rezultat ispravan. Ovo je trenutak koji je veoma važan mnogima, te bi bilo dobro da budete pažljivi kako ne bi došlo do lažno pozitivnog ili lažno negativnog testa za trudnoću. Uglavnom je ljudski faktor taj zbog koga se dogodi pogrešan rezultat testa za trudnoću.
U ovom tekstu
Kućni testovi za trudnoću su vrlo jednostavno. Ne zahtevaju stručnost i nisu komplikovani, a opet neretko dolazi do pogrešnog rezultata. Šta su najčešće greške kod testa za trudnoću, odnosno njegovog rađenja?
Test za trudnoću nema svrhe raditi prerano. Telo počinje da proizvodi beta hCG hormon tek kada se oplođena jajna ćelija implantira u matericu. Ukoliko pre tog vremena uradite test, velika je verovatnoća da će on biti negativan. Takođe, nekada se dogodi da test pokaže blago vidljivu drugu liniju, ali da nakon toga imate biohemijsku trudnoću.
Idealno vreme za prvi test za trudnoću je nedelju dana nakon što menstruacija kasni. Tada je rezultat najtačniji.
Čak na dan očekivane menstruacije i dan ranije, test već može pokazati dobar rezultat, ali idealno je da pričekate. Kod žena koje imaju neredovan ciklus, najbolje je da sačekaju 36 dana od poslednje menstruacije pre nego što se testiraju.
Nivo beta hCG je naviši ujutru, te je tada i najbolje vreme za testiranje. Odnosno odmah kada ustanete. Posebno ukoliko radite test rano, a ne nakon što vam menstruacija kasni više dana.
Poslepodnevno testiranje će pre dovesti do toga da test bude lažno negativan, nego ukoliko ga uradite odmah čim se probudite. Posle podne je najbolje da sačekate najmanje tri sata od poslednjeg mokrenja da bi uradili test.
Pijenje previše vode pre testiranja može da razblaži nivo hormona u urinu i da rezultat bude lažno negativan iako trudnoća postoji. Smanjite unos tečnosti par sati ranije ili uradite test sa prvom jutarnjom mokraćom.
Rukovodite se vremenom koje je predviđeno za očitavanje rezultata testa za trudnoću. Ako budete čekali previše, možda će te videti liniju isparavanja i pomisliti da je to druga linija i da je test pozitivan. Isto tako, može se dogoditi da prebrzo pogledate test i pomislite da je negativan, a da zapravo druga linija samo nije imala vremena da potamni.
Ukoliko vam menstruacija kasni više nedelja, nema svrhe da radite test. Lažno negativan test se može dobiti i ako je trudnoća previše odmakla i prošlo prvo tromesečje. Zakažite pregled kod lekara jer će ultrazvučni pregled u tom slučaju biti precizniji.
Ako je kućnom testu za trudnoću istekao rok, moguće je da neće očitati pravilan rezultat. Samim tim nećete moći da se pouzdate ni u to da je negativan, ali ni pozitivan i svakako će biti potrebno dodatno testiranje.
Nekada žene brinu da previše urina neće dati lažno pozitivan rezultat, ali to jednostavno nije moguće da se dogodi. Test za trudnoću ima prvu, kontrolnu liniju, baš da bi znali da li je ispravan i da li ste ga dobro uradili. U zavisnosti od toga da li se pojavi druga linija znaćete i da li ste u drugom stanju ili ne.
Alkohol neće uticati na rezultat, ali je važno da ne pijete alkohol u slučaju da ste u drugom stanju kao ni druge supstance koje mogu da budu štetne za bebu. Saznajte više: Uticaj droge na potomstvo i uticaj alkohola na plodnost
Uobičajeni lekovi kao što su kontraceptivne pilule, lekovi protiv bolova i antibiotici ne utiču na rezultat testa. Međutim, hormoni za lečenje steriliteta mogu da utiču na ishod. Posavetujte se sa lekarom oko vremena koje je potrebno organizmu da se očisti od ovih hormona i pokaže objektivan rezultat. Obično je to oko dve nedelje.
Ako imate terapiju koju već duže vreme koristite, nemojte prekidati na svoju ruku, već se posavetujte sa svojim lekarom.
Čekanje može da bude veoma izazovno, ali imajte u vidu da vam ništa ne znači ni da uradite test za trudnoću čiji će rezultat biti pogrešan. Bilo da želite trudnoću ili je ne iščekujete, važno je da znate šta se tačno dešava.
Objavljen: 31. maja 2024. godine, ažuriran: 5. februar 2025. godine
Među ljudima, a posebno mlađom populacijom kruže brojni mitovi. Jedan od njih je zatrudnjivanje tokom oralnog seksa. Veoma je mala verovatnoća da se to desi na ovaj način jer trudnoća može biti ostvarena samo ako sperma dođe u kontakt sa jajnom ćelijom. U ovom tekstu1 Da li se može ostati u drugom stanju putem oralnog…
Ukoliko imate određenu vrstu mesa, a niste sigurni šta bi mogli da spremate, evo predloga 30 jela sa mesom u različitim varijacijama. Tu su ideje za jela sa mlevenim mesom, piletinom, svinjskim mesom, junetinom i 2 predloga sa ćurećim mesom. U ovom tekstu1 Ideje za jela sa mlevenim mesom2 Predlozi jela sa piletinom2.1 Ideje za…
Najjednostavniji način da pripremite piletinu, a da liči na onu iz KFC-a jeste da je spremite u rerni. Belo meso u kornfleksu se priprema još brže nego krilca ili drugi deo piletine sa koskom. Sastojci za belo meso u kornfleksu: Belo meso u kornfleksu Prvo je potrebno odvojiti pileći file od koske i kože,…