„Ispala čašica kolena“
* Situacija u kojoj je "ispala čašica kolena" je zapravo vrlo česta. * Istraživanja su pokazala da se lečenje iščašene čašice prvi put sprovodi najmanje šest nedelja
Usavršite tehnike disanja na porođaju, vežbajte ih kod kuće i sa babicom i dobar deo stvari koje su važne na samom porođaju ste savladali. Tehnike disanja, kao što su sporo i duboko disanje, ritmičko disanje i disanje u skladu sa kontrakcijama, često se podučavaju u prenatalnim časovima i mogu biti od velike pomoći tokom porođaja.
U ovom tekstu
Pravilno disanje tokom porođaja je važno iz nekoliko razloga:
Tehnike disanja, kao što su sporo i duboko disanje, ritmičko disanje i disanje u skladu sa kontrakcijama, često se podučavaju u prenatalnim časovima i mogu biti od velike pomoći tokom porođaja.
Fokusirajte se na disanje! Ako vam je lakše, držite oči zatvorene sve vreme dok dišete!
Vežbajte tokom trudnoće disanje. Bitno je da fokusirano možete što duži vremenski period da održavate iste vremenske razmake između uzdaha i izdaha. Ritmično disanje u normalnim okolnostima pomaže da telo optimalno funkcioniše i da se beba snabdeva adekvatnim količinama kiseonika.
Ovakvo disanje primenjujte kada počnu da se javljaju kontrakcije i sve do momenta dok ne počnu da se javljaju na svakih 5 minuta.
Uglavnom se, ukoliko pohađate pripreme za porođaj, spominju ustaljeni tipovi disanja, ali često se događa da trudnica pronađe svoj ritam disanja koji nije identičan naučenom, a njoj najviše pomogne. Kada kontrakcije budu jake, vaše disanje će biti dosta pliće. To je u redu sve dok ne pređe u panično disanje.
U drugoj fazi porođaja, beba gura napolje da ugleda svet. Ženama se često govori da drže dah i guraju što je duže moguće. To više nije preporučljivo jer nema dokaza da to znači ni vama, niti bebi, a povećava rizik od cepanja. Sledite prirodu i gurajte onda kada osetite napon. Možda ćete čak imati i potrebu da gurate u jednom naponu tri do pet puta sa nekoliko udisaja između.
Objavljen: 9. mart 2012. godine, ažuriran: 22. oktobar 2024. godine
Iščašenje zgloba kolena je jedna od češćih povreda, a uglavnom se događa u sitacijama kada osoba naglo promeni smer kretanja – najčešće tokom plesanja ili bavljenja sportom. Situacija u kojoj je „ispala čašica kolena“ je zapravo vrlo česta. Istraživanja su pokazala da se lečenje iščašene čašice prvi put sprovodi najmanje šest nedelja, mada vreme lečenja…
Ukoliko vam je ponestalo ideja za pripremu klasičnih svinjskih šniclu, tu su šnicle u pavlaci kao malo drugačija opcija. Pored toga što su ukusne, prednost je i što, kada spremate jelo u rerni, ne morate stajati pored šporeta. Još jedan recept se priprema na sličan način, a to su Svinjske šnicle sa lukom. Kako se…
Kako se pravi najukusnija restovana džigerica? Ovde je primer sa svinjskom džigericom, ali na isti način možete napraviti i teleću, juneću ili pileću džigericu. Kako se pravi restovana džigerica? Džigericu isecite na komade po želji. Možete je seći na šnicle, tračice ili kockice. Nakon toga je uvaljajte u brašno. U tiganj ili pliću šerpu prvo…