Zatrudnjivanje tokom oralnog seksa?
Da li je uopšte moguće zatrudnjivanje tokom oralnog seksa? Koliko je ova tvrdnja tačna ili, pak, nije?
Mnogi i ne znaju za ovaj termin „dugine bebe“, a radi se o bebama koje su rođene nakon pobačaja, mrtvorođene bebe ili bebe umrle nakon rođenja. One donose radost i svetlost nakon proživljenog strašnog iskustva. Oni koji nisu imali ovakvo iskustvo obično ne znaju za ovaj termin, a imaju i sreću da su ga bili pošteđeni.
U ovom tekstu
Dugine bebe su deca koja su rođena ili usvojena nakon što je porodica prošla kroz negativno iskustvo pobačaja ili smrti novorođenčeta. Neki parovi ne umeju čak ni da opišu osećaj sreće i zahvalnosti koji dolazi sa rođenjem ovog deteta, ali i čitavu lepezu emocija koje kreću od tuge za izgubljenim.
Ovaj naziv su dobile zbog toga što se duga pojavljuje nakon kiše i vesnik je lepog koje dolazi nakon mračnog. Stvaranje novog života posle gubitka je pravi blagoslov i nešto neverovatno.
Trudnoća nakon gubitka bebe ne mora biti rizična, ali obično žene mnogo više strepe, iščekuju, osluškuju, broje pokrete i ne mogu da dočekaju dan da se beba rodi. Nestrpljenje obično ne potiče od toga da ne žele da budu trudne ili im nešto smeta, koliko od preplavljenosti strahom i strepnjom da sve bude u redu do kraja.
Mnogi parovi nisu psihički spremni na bebu odmah nakon gubitka, dok drugi jedva čekaju da ponovo pokušaju. Niko ne može znati kako se par oseća, ali ukoliko im je ovo iskustvo previše bolno i teško i čini im se da ne mogu da se nose, trebalo bi da potraže stručnu pomoć.
Roditelji koji dobiju bebu nakon dugog iščekivanja obično se lakše nose sa svim što nosi roditeljstvo i prvi dani sa bebom. Većina mama je izjavila da kad god bi im bilo teško zbog neispavanosti, problema sa dojenjem ili bebom koja ima temperaturu, pomislili bi kako su dočekali da se ona rodi i kako je ranije bilo mnogo gore, te nalaze način da uživaju u svakoj fazi roditeljstva.
Trudnoća u kojoj se nosi dugina beba posle pobačaja je blagoslov i trudnice kažu da su u njoj uživale bez obzira na činjenicu da postoje i mučnina, bolovi, gorušica i sve ostalo. Ne spore da zna biti teško, ali njima je jednostavno čak i to radost. Ginekolozi kažu da je uobičajeno da trudnice ovako reaguju nakon gubitka koji su preživele u prethodnom periodu. Čak i kada im je neprijatno, one osećaju zahvalnost. Izvor: Parents
Čak i roditelji koji su nakon rođenja prvog deteta prošli kroz pobačaje ili gubitak bebe kažu da su drugo dete, koje se rodilo nakon gubitka, jednostavno više mazili i posebno voleli.
Nije stvar u tome da se ova deca više vole, već su „svetlo na kraju tunela“, a roditelji jednostavno sve doživljavaju kao manji problem i prepreku jer znaju da cene ono što su dobili nakon gubitka.
Nekada se dešava da roditelji koji su pretrpeli gubitak zbog nagomlanih i komplikovanih emocija osete snažan strah, te strahopoštovanje, ali i depresiju usled svih pomešanih osećanja kada se beba rodi. Oni se boje da će opet izgubiti bebu i nisu sigurni da li sve rade dovoljno dobro. Nekada ih jednostavno tek tada stignu sve potisnute emocije koje su nosili u sebi.
Nije neobično ni da se roditelji suoče i sa osećajem krivice što se raduju novoj bebi. Nekada misle da su izdali bebu koju su izgubili zbog nove trudnoće. Ukoliko iz ovog razloga ne žele ni da ostvare trudnoću, trebalo bi da se obrate psihologu. Njima je potrebna velika emocionalna podrška tokom zatrudnjivanja, trudnoće i porođaja.
Svaki roditelj drugačije doživljava dugine bebe. Važno je imati na umu da su sve emocije normalne i dobrodošle. Bitno je i imati svest o gubitku i potražiti pomoć ukoliko se osetite da vam je potrebna. Normalno je i da imate loše i dobre dane. Svi ih imaju. Ukoliko želite i prija vam, nemojte odbacivati bebu koju ste izgubili već je sačuvajte u sećanju i uspomenama.
Objavljen: 4. marta 2024. godine, ažuriran: 28. februar 2025. godine
Među ljudima, a posebno mlađom populacijom kruže brojni mitovi. Jedan od njih je zatrudnjivanje tokom oralnog seksa. Veoma je mala verovatnoća da se to desi na ovaj način jer trudnoća može biti ostvarena samo ako sperma dođe u kontakt sa jajnom ćelijom. U ovom tekstu1 Da li se može ostati u drugom stanju putem oralnog…
Ukoliko imate određenu vrstu mesa, a niste sigurni šta bi mogli da spremate, evo predloga 30 jela sa mesom u različitim varijacijama. Tu su ideje za jela sa mlevenim mesom, piletinom, svinjskim mesom, junetinom i 2 predloga sa ćurećim mesom. U ovom tekstu1 Ideje za jela sa mlevenim mesom2 Predlozi jela sa piletinom2.1 Ideje za…
Najjednostavniji način da pripremite piletinu, a da liči na onu iz KFC-a jeste da je spremite u rerni. Belo meso u kornfleksu se priprema još brže nego krilca ili drugi deo piletine sa koskom. Sastojci za belo meso u kornfleksu: Belo meso u kornfleksu Prvo je potrebno odvojiti pileći file od koske i kože,…